Taşyünü Asma Tavan

Diğer normal tavanlara göre ışığı daha fazla yansıtır.

Sesi yalıtma özelliğine sahiptir.

Taşyünü asma tavan plaka, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularında farklı beklentileri ekonomik şekilde ve sınırsız yüzey seçenekleri ile karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından tercih edilir olmuştur.
Montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar. Doğru ürün seçilebilmesi için öncelikle teknik ve estetik anlamdaki beklentiler netleştirilmeli,sonrasında önem sırasına göre en uygun ürün belirlenmelidir.

Sağlıklıdır, insan yaşamına zarar verici özellikler barındırmaz.

Taşyünü Asma Tavan Özellikleri

Neme Dayanıklılık ve % 100 oranlarındaki rutubete ve neme dayanıklıdır.
Ses Netliği, Sesi yalıtma özelliğine sahiptir. Böylece mekândaki sesleri netleştirir.
Tadilat Kolaylığı, Asma tavanda tadilat yapılması durumunda, yapılacak olan tadilat işlerine büyük bir kolaylık sağlar.
Taşınabilir, Monte edilmemiştir, gerekli durumlarda taşınabilir.
Boyanabilir, Gerektiği zaman boyanabilir özelliktedir.
Yangına Dayanıklı, Yangın gibi durumlarda ateşe dayanıklılığı sağlayan maddeler içerir.
Ayrıntı, Çeşitli özelliklerde taşıyıcı ve kenar bitiş ayrıntısı mevcuttur.
Daha Fazla Işık, Diğer normal tavanlara göre ışığı daha fazla yansıtır.
Isı Dengelenmesi, Tavan ile paneller arasında mesafe bulunmaktadır. Böylece ısı dengelenebilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Uygulaması

İlk önce; Taş yünü asma tavan uygulama  yapılacak olan mekânın hortum terazi ya da lazer ile asma tavan kodu alınır. Bu kodların üzerine T-24 köşe profili yerleştirilir. 360 cm. boyundaki esas taşıyıcılar çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa kullanılarak tavana asılır. Asılan esas taşıyıcılar başlangıç duvarından en fazla 60 cm mesafede olabilirler. İkinci esas taşıyıcı da aynı yöntemle yerleştirilir. Esas taşıyıcı ile ikinci esas taşıyıcı arasında 120 cm mesafe bulunmalıdır. 120 cm uzunluğundaki tali taşıyıcılar, 60 cm aralıklarla döşenerek esas taşıyıcıların bağlantıları yapılmaktadır. Daha sonra tavanda oluşmuş olan 60×120 ölçülerindeki dikdörtgenler de tali taşıyıcı ile bölünür ve 60×60 ölçülerinde kareler elde edilir. Elde edilen 60×60 ölçüsündeki karelere taş yünü paneller yerleştirilir ve tavan tamamen döşenir.

Taşyünü asma tavan plaka, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularında farklı beklentileri ekonomik şekilde ve sınırsız yüzey seçenekleri ile karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından tercih edilir olmuştur.

Montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar. Doğru ürün seçilebilmesi için öncelikle teknik ve estetik anlamdaki beklentiler netleştirilmeli, sonrasında önem sırasına göre en uygun ürün belirlenmelidir.

Asma Tavan Sistemleri

Markanızın değerini yükseltir

İlgili Ürünler:

Projeniz için ücretsiz bir fiyat teklifi alın. Buraya tıkla.