Alçı Panel Asma Tavan

Mükemmel Akustik ve Aydınlatma

Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır.

Alçı Panel Asma Tavan

Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür. Alçı Asma tavan sisteminde ise, beklentiler, daha farklıdır.

Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla Alçı Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir.

Sağladığı mükemmel akustik ve aydınlatma sistemleriyle entegre olabilen yapısı ile Alçı Asma Tavan Sistemleri, daha iyi bir çalışma ortamı, bunun sonucunda da, daha verimli bir iş performansı oluşturmaya katkıda bulunur.

Tavanda bütünsel bir estetik görsellik oluşturulmaktadır.

Akustik Asma Tavan Özellikleri

Görünüm:
Estetik ve akustik bir görünüm.
Estetik:
modern yenilikler artık boyut, renk, malzeme (retro desenler ve suni deri, ahşap veya metal dahil), görsel efektler ve şekiller, desenler ve seçenekler bolluğu sunuyor
Akustik:
Akustik denge ve kontrol asma tavanlar ile elde edilmek istenen önemli hedeflerdendir.
Dübel Vida:
Tavan U profilleri duvara sabitlemek için kullanılır.
Çelik Dübel:
Vida, kovan, L-demir ve somundan oluşur.

Alçı, malzeme olarak doğallığı, insan sağlığını olumsuz yönde etkilememesi ve esneklik, akustik performans, yüksek dayanım, doğa dostu olma gibi özellikleri ile pek çok tasarımcının fikir ve çalışmalarını zenginleştirmiştir.

Alçının kullanılması 5000 yıl kadar geçmişe, alçının özel niteliklerinin ilk keşfedildiği ve harç olarak piramitlerde kullanıldığı eski Mısır’a dayanmaktadır. 1775’te Lavoisier’nin alçının formülünü bulması, böylelikle endüstriyel alçı üretimine geçilebilmesi ve 1888’de Sackett’in alçı plaka üreten makinayı icadı ile kendine daha geniş kullanım alanları bulmuş, günümüz yapı sektörü içinde kendine haklı bir yer edinmiştir.

Asma Tavan Sistemleri

Markanızın değerini yükseltir

İlgili Ürünler:

Projeniz için ücretsiz bir fiyat teklifi alın. Buraya tıkla.