Alçı Panel Asma Tavan

Alçı Panel Asma Tavan

Mükemmel Akustik ve Aydınlatma

Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır.

Alçı Panel Asma Tavan

Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür. Alçı Asma tavan sisteminde ise, beklentiler, daha farklıdır.

Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla Alçı Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir.

Sağladığı mükemmel akustik ve aydınlatma sistemleriyle entegre olabilen yapısı ile Alçı Asma Tavan Sistemleri, daha iyi bir çalışma ortamı, bunun sonucunda da, daha verimli bir iş performansı oluşturmaya katkıda bulunur.

Tavanda bütünsel bir estetik görsellik oluşturulmaktadır.

Akustik Asma Tavan Özellikleri

Görünüm:
Estetik ve akustik bir görünüm.
Estetik:
modern yenilikler artık boyut, renk, malzeme (retro desenler ve suni deri, ahşap veya metal dahil), görsel efektler ve şekiller, desenler ve seçenekler bolluğu sunuyor
Akustik:
Akustik denge ve kontrol asma tavanlar ile elde edilmek istenen önemli hedeflerdendir.
Dübel Vida:
Tavan U profilleri duvara sabitlemek için kullanılır.
Çelik Dübel:
Vida, kovan, L-demir ve somundan oluşur.

Alçı, malzeme olarak doğallığı, insan sağlığını olumsuz yönde etkilememesi ve esneklik, akustik performans, yüksek dayanım, doğa dostu olma gibi özellikleri ile pek çok tasarımcının fikir ve çalışmalarını zenginleştirmiştir.

Alçının kullanılması 5000 yıl kadar geçmişe, alçının özel niteliklerinin ilk keşfedildiği ve harç olarak piramitlerde kullanıldığı eski Mısır’a dayanmaktadır. 1775’te Lavoisier’nin alçının formülünü bulması, böylelikle endüstriyel alçı üretimine geçilebilmesi ve 1888’de Sackett’in alçı plaka üreten makinayı icadı ile kendine daha geniş kullanım alanları bulmuş, günümüz yapı sektörü içinde kendine haklı bir yer edinmiştir.

Asma Tavan Sistemleri

Markanızın değerini yükseltir

İlgili Ürünler:

Akustik Asma Tavan

Dekal üretim tekniği, işin estetik sorumluluğu

Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır.

Standart tavan sistemlerine entegre olabilmesinin yanı sıra projeye özel akustik panel çözümleri de yine tamamen modüler olarak sunulmaktadır. Konferans salonları, çağrı merkezleri, hastane projeleri, toplantı odaları, ofisler ve okul projelerinde yaygın olarak tercih edilen bir sistemdir. Bu sistemler hacim akustiği gerektiren tüm mekanlarda perforasyonlu ve derzli seçimlerle ses yutucu ve yansıtıcı ahşap panel ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Taşıyıcı sistem olarak Lay-in, Kanallı Taşıyıcılı ve Gizli Taşıyıcılı olarak olarak üç alternatif sunulmaktadır.

Tavanda bütünsel bir estetik görsellik oluşturulmaktadır.

Akustik Asma Tavan Özellikleri

Kaliteli Malzeme:
Panel üretiminde sadece yüksek kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.
Akustik Konfor:
DEKAL-Akustik, tesislerinde akustik konfor oluşturur.
Özel Üretim:
Paneller, farklı tip perforasyonlarla özel olarak üretilir.

Akustik Asma Tavan Sistemi

Kenarları küt bitişli paneller T-24 taşıyıcı üzerine oturtularak taşıtılmaktadır. Panel ile uyumlu tonlarda boyanabilen görünür taşıyıcı ile hızlı ve kolay uygulama imkânı sunulmaktadır. Microlook kenar detaylı paneller kanallı taşıyıcı üzerine oturtularak taşıtılmaktadır. Taşıyıcı fugası ile şık bir görünüm elde edilmektedir. Paneller; kenarlara açılan özel taşıyıcı kanallara entegre olan T-24 taşıyıcıyı gizleyerek taşıtılmaktadır. Tavanda bütünsel bir estetik görsellik oluşturulmaktadır.

Akustik Asma Tavanlar, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen, elektrik ve sıhhi tesisatların kolayca döşenmesine ve gizlenmesine olanak sağlayan, akustik ve yangına dayanım gibi özelliklere sahip ideal sistemlerdir.

•  Her türlü iç mekan tavan uygulamalarında kullanılır.
•  Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır. Ayrıca tesisata müdahale açısından uygun ve kolay sistemlerdir.
•  Hafif olmasından dolayı binanın taşıyıcı sistemine etkisi çok azdır. Binanın hareketlerine uygun sistemlerdir.
•  Yangına dayanım, ses ve ısı yalıtımı gibi performans şartlarını karşılayabilen çok yönlü sistemlerdir.
•  Minimum miktarda aksesuar ile uygulanır. Nakliye ve işçilikten tasarruf sağlar.

Asma Tavan Sistemleri

Markanızın değerini yükseltir

İlgili Ürünler:

Metal Asma Tavan

Dekal üretim tekniği, işin estetik sorumluluğu

Sesi yalıtma özelliğine sahiptir.

Dekal Yapı Sistemleri, ileri teknoloji çıktılarının, hayatı güzelleştirmek için bir armağan olduğuna inanır.

Hızla gelişen metal işleme teknolojileri ile birlikte Metal Asma Tavan Sistemleri dünya yapı sektörünün gereksinim duyduğu tüm estetik değerleri, ürün özelliklerini, uygulama seçeneklerini ve ürün çeşitliliğini dünyanın hizmetine sunmaktadır.

Sağlıklıdır, insan yaşamına zarar verici özellikler barındırmaz.

Metal Asma Tavan Özellikleri

Ürün Çeşitliliği:
Estetik değerleri, ürün özelliklerini, uygulama seçeneklerini ve ürün çeşitliliğini vardır.
Boya Özelliği:
Elektrostatik toz boya hattı ile boyanan paneller
Ölçü Seçeneği:
Çok çeşitli boyutlarda üretilebilmekte,

Dekal üretim tekniği, bitmiş işin estetik sorumluluğunu taşıdığı bilincinden hareketle, aynı boyut ve yüzey düzgünlüğünde plaka standardını sağlayacak özende geliştirilmiştir. Elektrostatik toz boya hattı ile boyanan paneller, tam otomatik bükme merkezleri sayesinde çok çeşitli boyutlarda üretilebilmekte, böylece tasarımcının yaratıcılığı kısıtlanmaksızın isteklerine cevap verilebilmektedir.Üretimini ve satışını geçekleştirmekte olduğu Dekal Metal Asma Tavan Sistemleri ile projelendirme aşamasından, satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalarda projeye dahil olup, en uygun çözümü en uygun ürün ile projelere katkı sağlamayı kendisine prensip edinmiştir.

Dekal Yapı Projelendirme ve Satış Sonrası

Hızla gelişen metal işleme teknolojileri ile birlikte, DEKAL, markası Metal Asma Tavan Sistemleri ile,  yapı sektörünün gereksinim duyduğu tüm estetik değerleri, ürün özelliklerini, uygulama seçeneklerini ve ürün çeşitliliğini sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Metal Asma Tavan Sistemleri ile projelendirme aşamasından, satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalarda projeye dahil olup, en uygun çözümü en uygun ürün ile projelere katkı sağlamayı kendisine prensip edinmiştir.

Asma Tavan Sistemleri

Markanızın değerini yükseltir

İlgili Ürünler:

Taşyünü Asma Tavan

Diğer normal tavanlara göre ışığı daha fazla yansıtır.

Sesi yalıtma özelliğine sahiptir.

Taşyünü asma tavan plaka, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularında farklı beklentileri ekonomik şekilde ve sınırsız yüzey seçenekleri ile karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından tercih edilir olmuştur.
Montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar. Doğru ürün seçilebilmesi için öncelikle teknik ve estetik anlamdaki beklentiler netleştirilmeli,sonrasında önem sırasına göre en uygun ürün belirlenmelidir.

Sağlıklıdır, insan yaşamına zarar verici özellikler barındırmaz.

Taşyünü Asma Tavan Özellikleri

Neme Dayanıklılık ve % 100 oranlarındaki rutubete ve neme dayanıklıdır.
Ses Netliği, Sesi yalıtma özelliğine sahiptir. Böylece mekândaki sesleri netleştirir.
Tadilat Kolaylığı, Asma tavanda tadilat yapılması durumunda, yapılacak olan tadilat işlerine büyük bir kolaylık sağlar.
Taşınabilir, Monte edilmemiştir, gerekli durumlarda taşınabilir.
Boyanabilir, Gerektiği zaman boyanabilir özelliktedir.
Yangına Dayanıklı, Yangın gibi durumlarda ateşe dayanıklılığı sağlayan maddeler içerir.
Ayrıntı, Çeşitli özelliklerde taşıyıcı ve kenar bitiş ayrıntısı mevcuttur.
Daha Fazla Işık, Diğer normal tavanlara göre ışığı daha fazla yansıtır.
Isı Dengelenmesi, Tavan ile paneller arasında mesafe bulunmaktadır. Böylece ısı dengelenebilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Uygulaması

İlk önce; Taş yünü asma tavan uygulama  yapılacak olan mekânın hortum terazi ya da lazer ile asma tavan kodu alınır. Bu kodların üzerine T-24 köşe profili yerleştirilir. 360 cm. boyundaki esas taşıyıcılar çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa kullanılarak tavana asılır. Asılan esas taşıyıcılar başlangıç duvarından en fazla 60 cm mesafede olabilirler. İkinci esas taşıyıcı da aynı yöntemle yerleştirilir. Esas taşıyıcı ile ikinci esas taşıyıcı arasında 120 cm mesafe bulunmalıdır. 120 cm uzunluğundaki tali taşıyıcılar, 60 cm aralıklarla döşenerek esas taşıyıcıların bağlantıları yapılmaktadır. Daha sonra tavanda oluşmuş olan 60×120 ölçülerindeki dikdörtgenler de tali taşıyıcı ile bölünür ve 60×60 ölçülerinde kareler elde edilir. Elde edilen 60×60 ölçüsündeki karelere taş yünü paneller yerleştirilir ve tavan tamamen döşenir.

Taşyünü asma tavan plaka, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularında farklı beklentileri ekonomik şekilde ve sınırsız yüzey seçenekleri ile karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından tercih edilir olmuştur.

Montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar. Doğru ürün seçilebilmesi için öncelikle teknik ve estetik anlamdaki beklentiler netleştirilmeli, sonrasında önem sırasına göre en uygun ürün belirlenmelidir.

Asma Tavan Sistemleri

Markanızın değerini yükseltir

İlgili Ürünler:

Projeniz için ücretsiz bir fiyat teklifi alın. Buraya tıkla.